35 Yaş Üstünde Tüp Bebek Tedavisinin Sonuçları

Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin kullandığı ve başarılı sonuçlar aldığı tedavi uygulamalarından birisi de tüp bebek tedavisidir. Tüp bebek tedavisinde olumsuz sonuç alma durumu da mevcuttur. Çeşitli faktörlere bağlı olarak bu sonuçlarla karşılaşıldığı gözlemlenmiştir. Eğer siz de tüp bebek tedavisine girecekseniz bu ihtimalin var olduğunu unutmamalısınız. Tüp bebek tedavisinde başarı oranı yüksek olsa bile tedavi sonrasında alacağınız sonuç sizi şaşırtabilir. Çünkü birçok çift şartları yeterli düzeyde sağlasa bile olumsuz sonuç alabiliyor. Buna ilave olarak çiftlerin bazıları ise endişeli iken olumlu bir tablo ile karşılaşabiliyor. Birçok riski içerisinde barındıran tüp bebek tedavisi genel anlamda başarılı bir tedavi uygulamasıdır. Ülkemizde de başarılı bir şekilde uygulanan bu yöntem çeşitli teknikler ile geliştirilmiş olup başarı oranını arttırmaktadır.

TÜP BEBEK TEDAVİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavilerinde kişilerin bazı aşamaları takip etmesi gerekir. Uzman doktor ilgili konularda kişilere yeterli düzeyde bilgi vermektedir. Eğer siz de bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz uzman doktorlardan bilgi alarak kısa süre içerisinde tüp bebek tedavisine başlayabilirsiniz. Tüp bebek tedavisine başlamak isteyen çiftler ilk olarak yumurtalık sayısının arttırılmasını hedefler. Kadındaki yumurtalık sayısı yumurtalık ilaçları ile arttırılabilir. Daha sonra ise olgunlaşmış yumurtalık sayısı artar ve erkekteki canlı sperm hücresi ile döllenme aşamasına geçilir. Son olarak embriyonun oluşumu ve embriyo transfer aşamaları takip edilir. Tüm bu aşamalardan sonra gelişim yakından gözlemlenir. Tüp bebek tedavisi sırasında ve tedavi sonrasında uzman doktor gözetiminde olmanız çok önemlidir.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE YAŞ FAKTÖRÜ

Tüp bebek tedavisinde çiftlerin yaşları çok önemlidir. Belirli bir yaşın üstündeki çiftlerde olumlu sonuç alma ihtimali son derece düşüktür. Bu nedenle çiftlerin olumsuz düşünceye kapılmaması için tedavi öncesinde bilgi sahibi olması gerekir. Tüp bebe tedavisinde kritik yaş sınırı 35’tir. Ancak istisnai durumlarda 35 yaş üstü çiftlerin çocuk sahibi olabildiği gözlemlenmiştir. Bu kritik sınır genellikle 35 yaş altındaki kişiler ile 35 yaş üstündeki kişilerden alınan sonuçlar nedeniyle belirlenmiştir. Siz de ilgili konuda uzman doktorlardan bilgi alarak tedavi uygulamasına geçebilirsiniz.