IMSI Tekniğinin Tüp Bebek Tedavisindeki Önemi

Ülkemizde başarılı bir şekilde uygulanan ve sunduğu sonuçlar ile birçok çifti mutlu eden tüp bebek tedavisi seçeneği son derece pratik bir şekilde uygulanan yöntemdir. Çiftlerin uygun şartları taşıması halinde uzan doktor tarafından bilgilendirilmesi ve tedavi aşamalarına geçmesi beklenilir. Bu konuda yapılacak ilk çalışma test uygulamalarıdır. Uzman doktorun vermiş olduğu listedeki testleri eksiksiz bir şekilde yaparak kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alınması mümkündür. Tüp bebek tedavisi ile etkili sonuçlar almak isteyen çiftler uzman doktor gözetiminde tedavi sürecini devam ettirmelidir. Böylece oluşabilecek olumsuz durumlarda müdahale şansı artar ve uzman doktor birçok gelişmede acil müdahale yapabilir. Siz de ilgili tedavi seçeneği ile birlikte çocuk sahibi olabilirsiniz.

TÜP BEBEK TEDAVİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde uygulanan ilk aşama kadındaki yumurtalık sayısının arttırılmasıdır. Bu kritik bir aşamadır. Eğer doğal yollarla yumurtalık sayısı artmıyor ise yumurtalık ilaçları kullanılır. İlgili ilaçlar sayesinde yumurtalıklar artış gösterecektir. Böylece olgunlaşmış yumurtalık sayısı da artacaktır. Bir sonraki aşamada ise erkekten alınan canlı sperm hücresi ile yumurtalığın döllenmesi sağlanır. Döllenme aşamasının ardından embriyo transferi gerçekleştirilir. İlgili evrelerde uzman doktor tıbbi imkanları sonuna kadar kullanır. Böylece çocuk sahibi olma şansı hızla yükselir. Eğer siz de tüp bebek tedavisi için kararlı iseniz uzman doktor gözetiminde ilgili aşamaları takip etmelisiniz. Böylece kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

IMSI TEKNİĞİNİN FAYDALARI

Son dönemlerde büyük bir başarı sağlayan IMSI tekniği ile canlı sperm hücreleri yakından takip edilebilmektedir. İnceleme oranını başarılı bir şekilde sürdüren uzman doktorlar canlı sperm hücrelerini tespit ederek çocuk sahibi olunmasına yardımcı olur. İlgili teknik ülkemizde de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Şuan için belirli il ve ilçelerde bulunan bu uygulama büyük şehirlerde yaygındır. Eğer ilk tüp bebek tedavisi denemesinde başarı elde edilememişse ikinci denemede ilgili seçenek ve tedavi uygulaması kullanılabilir. Genellikle çiftlerin ikinci denemede bu seçeneği kullandığı görülür. Ancak ilk denemede de sıklıkla kullanılır. Siz de bu tür teknik ve tedavi uygulamaları ile çocuk sahibi olabilirsiniz.