Şuradasınız: Anasayfa Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hast. ve Doğum
Öğe resmi

Adres Bilgileri

Adres:
Kültür Mh., Cumhuriyet Blv No:144, 35210 Konak ‎
Navigasyon:
38.417014, 27.129021
Telefon:
(232) 412 31 81
Web Sitesi:
http://www.tupbebekmerkezi.org

POLİKLİNİK HİZMETLERİ:  Kadın hastalıkları ve doğum ile ilgili konularda başvuran hastalara tanı ve ayaktan tedavi hizmetlerinin verildiği bölümlerdir.

Kadın Hastalıkları (Jinekoloji) Polikliniği: Kadın hastalıkları ile ilgili tüm konularda hasta kabul eden bir ünite olan polikliniğimiz haftanın 5 günü hizmet vermektedir. Polikliniğimiz randevu sistemi ile çalışmakta ve e-randevu sistemi ile randevular dağıtılmaktadır. Polikliniğimizde ayaktan teşhis ve tedavide kullanılan Ultrasonografi,Kriyoterapi,Koterizasyon,Kolposkopik inceleme gibi yöntemler randevu alınmaksızın verilen günlük hizmetlerimiz içindedir.Özel polikliniklerimizin dışında kalan konularda hastalara hizmet veren ve genel bir poliklinik hizmeti sunan bu ünitemiz başvuran hastaların özel polikliniklere yönlendirilmesini de sağlar.

Gebe (Obstetrik) Polikliniği: Gebe polikliniği randevulu çalışmakta olup, poliklinik sekreterliğinden randevu
verilmektedir. Gebe polikiliniğimizde gebelik takibinde kullanılan ultrasonografik inceleme, Non-stres test (NST) gibi uygulamalar rutin muayeneye dahil olup ayrıca randevu alınmasını gerektirmemektedir. Gebelik takibinde Down Sendromu taramasında kullanılan üçlü tarama tesi 15. gebelik haftasında rutin olarak yapılmaktadır. Bu taramada riski yüksek çıkan yada Down sendromu açısından yüksek risk taşıyan gebelere gebeliğin 16-18. haftaları arasında amniosentez incelemesi yapılmaktadır. Polikliniğimiz İzmir ili ve çevresindeki başka ünite ve doktorlardan riskli görülerek refere edilmiş gebelere de gerekli değerlendirmenin ardından amniosentez incelemesi yapmaktadır. Down Sendromu ve diğer kromozomal anomalilerin daha erken tanınmasını sağlayan (12-14. gebelik haftaları) koryon villus örneklemesi işlemi de bu konuda risk taşıyan gebelere polikliniğimizde yapılmaktadır. Amniosentez için uygun haftadan daha geç bir dönemde başvuran (19. haftadan sonra) ve Down Sendromu yada başka kromozomal hastalıklar açısından yüksek risk taşıyan gebelerimize daha kısa sürede tanı imkanı sağlayan kordosentez işlemi de yapılabilmektedir. Bu hizmetlerin yanında ünitemiz gebelikte karşılaşılabilecek pek çok riskli durumun tanısı, hasta takibi ve tedavisinde İzmir ili ve çevresindeki ünite ve bu konudaki uzman doktorlara bir referans merkezi olarak hizmet vermektedir. Bu hizmet çerçevesinde riskli gebeliklerin dopplerli ultrasonografi yardımıyla değerlendirilmesi, fetal anomalilerin tanı ve takiplerinin yapılması, gerektiğinde ultrasonografi eşliğinde çeşitli tanı ve tedavi amaçlı girişimlerin uygulanması (amnioinfüzyon, fetal parasentez, fetal torakosentez, intrauterin kan transfüzyonu) sayılabilir.

Menopoz Polikliniği: Menopoz tanısı almış hastaların başvurduğu bir poliklinik olan ünitemiz Perşembe hariç haftanın 4 günü hizmet vermektedir. Randevulu sistem ile çalışan polikliniğimizden randevular bizzat başvurularak alınabileceği gibi hastanemizin 4122222 santral numaralarından yada 4123130 aranarak ulaşılan poliklinik sekreterliğinden telefonla da alınabilmektedir. Gerekli görüldüğünde hastalara endometrial biopsi ve smear işlemleri aynı gün yapılmaktadır. Tetkikler sonrasında menopoz tedavisi başlanan hastaların 6 ay ara ile kontrolleri de aynı poliklinik tarafından yapılmaktadır.

İnfertilite ve Endokrinoloji Polikliniği: İnfertilite ve hormonal düzensizlik düşündürecek şikayetleri (tüylenme, adet
düzensizliği) olan hastalara cuma günü hariç her gün 14 hastaya bakılmaktadır.

Aile Planlaması Polikliniği: Aile planlaması yöntemleri ile ilgili gerekli danışmanlığın verildiği polikliniğimiz haftanın 5 günü hizmet vermektedir. Hizmet almak isteyen kişilerin randevu almaksızın polikliniğimize başvurmaları yeterli olmaktadır. Aile planlaması polikliniğimizde verilen hizmetleri ücretsizdir.

SERVİS HİZMETLERİ:

Kadın hastalıkları ve doğum bölümü ile ilgili konularda yatarak tedavi gerektiren hastaların bulunduğu yataklı servisimiz 44 hasta yatağı kapasitelidir.Bu yataklardan 2 tanesi tek kişilik özel odalarda yer alırken diğer yataklar 3 ve 6 kişilik odalarda bulunur.

DOĞUMHANE HİZMETLERİ:

Doğumhane ünitemizde doğum için yatırılan hastalarımız takip edilir. Mevcut 4 adet doğum odasında hastalar doğum için yatırıldıkları andan itibaren hem anne hem de bebek açısından tam bir monitörizasyona tabi tutulurlar. Doğum sırasında anne ve bebeğe ait oluşabilecek bir problem, anında tespit edilir ve gerekli müdahale hemen yapılır. Doğumhanemize yatırılan hastaların doğum sırasında ağrı duymalarını engellemek amacıyla lokal anestezi uygulaması (Peridural anestezi isteyen tüm hastalarımıza bu konuda uzman anestezistler tarafından uygulanmaktadır. Bu konuda bilgi verilmesini takiben istekli olmayan hastalarımıza ise peridural anestezi uygulanmamaktadır.Normal doğum sonrasında hastalarımızın en az 24 saat hastanede izlemini takiben taburcu işlemi yapılmaktadır. Hastanede yatış süresi sezaryen uygulanan hastalar için ortalama 3-4 gündür. Sezaryen ameliyatları da bölümümüzde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı hekimleri tarafından uygun görüldüğü takdirde lokal anestezi ile yapılabilmektedir.

  Öneri Bulunamadı
  Aşılama – İnseminasyon (IUI)
  Biokimya
  Blastokist kültürü ve Transferi
  Blastokist Transfer (5.gün transferi)
  Embriyo Dondurma ve Saklama
  Embriyo Tıraşlama (AH)
  Embriyoskop Canlı Embriyo Gözlemi
  Embryo Dondurma
  Endoskopik Cerrahi
  Erkek İnfertilitesi Cerrahi Tedavileri
  Erkek İnfertilitesi İlaç Tedavileri
  Erkek Üreme Sağlığı
  Estetik Cerrahi
  Frozen Embryo Transfer
  Gebelik Takibi ve Doğum
  Genetik
  Histereskopi
  Hormon
  Hormon Testleri
  İlaçsız Tüp Bebek (IVM)
  İleri Hysteroskopik Cerrahi
  İleri Laparoskopik Cerrahi
  In Vitro Fertilizasyon (IVF)
  İnfertilite ve Tüp Bebek
  Intrasitoplasmik Sperm Injeksion (ICSI)
  Intrauterin Inseminasyon (IUI)
  Jinekoloji
  Jinekolojik Cerrahi
  Kadın ve Erkek Kısırlığı Değerlendirilmesi
  Kanser hastalarında Fertilitenin korunması
  Kemoterapi öncesi yumurta dondurma
  Laboratuvar
  Laparoskopi
  Laser Assisted Hatching
  Micro - MESA
  Micro -TESE
  Mikroenjeksiyon (ICSI)
  Periodik Kontroller
  Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT)
  Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT)
  Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT)
  Preimplantasyon Genetik Tarama
  Seçilmiş Sperm İnjeksiyonu (IMSI)
  Sezeryan ve Normal Doğum
  Sperm Antikor Testi
  Sperm Aspirasyonu
  Sperm Dondurma
  TESA
  Tüp Bebek (IVF)
  Üreme Fizyolojisi (Stres yönetimi)
  Yatarak ve Ayakta Cerrahi
  Yüksek Büyütme ile Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu(IMSI)
  Yumurtlama Tedavisi

  Rezervasyonunuz

  Kişisel Detaylar
  (*) Zorunlu
  Rezervasyonunuz Başarıyla Gönderilmiştir
  Lütfen istenilen kişisel bilgileri giriniz

  Adres:


  İzlenimini anlat

  Başarı
  Hijyen
  Personel
  Fiyatlar
  Ulaşım

  Yorumları Göster

  Bir cevap yazın