IVF Merkezi Seçerken Dikkat!

Tercih edildiği düşünülen bebek merkezlerine başvuran çift sayısı ve bu uygulamada kaç uygulama başarılı olmuş ve elde edilen veriler seçilmelidir.

IVF merkezinin başarısını ve deneyimini, IVF tedavisi oranı, gebelik oranı, eve canlı bebekle dönüş oranı ve ölü bebek oranı gibi verilerle analiz edebilirsiniz.

IVF Merkezi Seçerken Dikkat

IVF merkezinin kalite belgeleri de sorgulanmalıdır. ISO kalite belgeleri aynı zamanda IVF merkezinin belirli kalite standartlarının işlenmesiyle gösterilen testlerden geçtiğini de göstermektedir.

Tüp bebek merkezini seçmeden önce, internette bir ön inceleme yapılmalıdır.

Şehrinize veya bölgenize hizmet veren resmi Tüp Bebek Merkezleri web sitelerini ziyaret ederek ön bilgiler alabilirsiniz.

Resmi web siteleri, tıp uzmanlarının bir listesini, kullanılan tedavinin içeriğini, kalite belgelerini, lisansları ve sertifikaları içerir. Bu belgelere ve standartlara sahip bir tüp bebek merkezi listesi oluşturduktan sonra, telefon numaralarından sözlü bilgi alabilirsiniz.

IVF Merkezi Seçerken Dikkat

Tüp bebek merkezlerinde yazılı bilgilerden sonra, ayrıca tüp bebek merkezini ziyaret etmelisiniz ki, profesyonelce kişisel izlenimi yapıp, yüz yüze bilgi alabilesiniz.Ve daha sonra Tüp Bebek Merkezi tercihinizi yapmalısınız.

IVF merkezinde yaptığınız kişisel konuşmalarda, aklınızdaki tüm soruları sormalısınız ve sizi tatmin edecek cevaplar almalısınız.

İstediğiniz belgeleri göstermeyen ve sorularınıza cevap vermeyen tüp merkezlerinde tedaviye başlamamalısınız. IVF merkezleri, hastanın gizliliğini ihlal etmeyen bilgi taleplerine cevap vermelidir.

IVF merkezinin size ikinci bir IVF merkezinde vermiş olduğu bilgileri kesinlikle doğrulamanız gerekir.

Yanlış tüp bebek merkezindeki bir tedavi sadece başarılı olmaz, aynı zamanda çift zihinsel olarak da etkilenirir.