Nasıl IVF Merkezi Seçilmelidir?

IVF yöntemi bugün tıp ve teknolojinin gelişimi ile basit bir yöntem haline gelmiştir. IVF yöntemi, doğal olarak çocuk sahibi olmayan çiftler için en güvenli yöntemdir. İn vitrofertilizasyon yöntemiyle bebek yapmaya karar veren çiftlerin zihninde ortaya çıkan ilk ve önemli soru, “Tüp bebek merkezi seçerken nelere dikkat edilmelidir?” şeklinde olmaktadır.

Nasıl IVF Merkezi Seçilmeli

IVF işleminin nasıl ve nerede yapılacağı çok önemlidir. Tüp bebek merkezinin bu alanda yetkin ve tecrübeli olması, bebek sahibi olan çift için en yararlı olanıdır.

IVF merkezini seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç konuyu ele almak için bir IVF araması yapmak çiftler için yararlı olacaktır.

IVF Merkezi’nin Sağlık Bakanlığı tarafından IVF tedavisi için bir lisansı olduğuna ve IVF tedavisi yapan doktorların IVF sertifikalarına sahip olduğuna dikkat çekmek ilk kriterdir.

Deneyimli embriyologlar tarafından yapılması gereken in vitrofertilizasyon, en büyük umutla başlayan çiftler için mutlu bir sonuç verir. Yetkin olmayan doktorlar tarafından uygulandığında, çiftler büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirler.

Nasıl IVF Merkezi Seçilmeli

IVF tedavisi için merkez seçerken, yakın çevre ile temas halinde olmak da önemlidir. İn vitrofertilizasyon yöntemi ile yakın zamanda bebek sahibi olan ailelerin fikirleri, görüşleri ve deneyimleri, tedavi gören çiftlere ışık tutmaktadır.

Pahalı bir tedavi olduğu için yanlış tüp merkezinde tedavi veya uzman olmayan bir hekimin tedavisi geri dönüşümsüz sonuçlara yol açabilir.

IVF ve IVF merkezi ve uzmanının tedavisine yardımcı olan ekip üyeleri, IVF hakkında bilgi ve deneyime sahip olmalıdır.

Ayrıca IVF Merkezi’nin hizmetinin ne kadar güçlü olduğuna da dikkat edilmelidir. İn vitrofertilizasyonda in vitrofertilizasyon merkezleri tercih edilmelidir.