Samsun Tüp Bebek Merkezleri ve Tüp Bebek Tedavisi

Çiftlerin sıklıkla tercih ettiği tedavi yöntemlerinden birisi de tüp bebek tedavisidir. Hem başarılı sonuçları hem de çocuk sahibi olmak isteyenlerin umudu olan tüp bebek tedavisi ülkemizde de sıklıkla kullanılmaktadır. Tüp bebek tedavisi ile sağlıklı bir çocuğa sahip olmak mümkündür. Başarı oranı yüksek olan bu tedavi seçeneğinde çiftlerin de gayret göstermesi gerekir. İlk aşamada uzman doktorun çiftleri gözlemlediği ve belirli testler uyguladığı görülür. Buradaki amaç çiftlerin tedaviye uygun olup olmadıklarını anlamak ve tedavi için kararlı olup olmadıklarını net bir şekilde görmektir. İlk aşama başarı ile tamamlandıktan sonra tedaviye geçilir. Uzman doktor bu noktada hastalara gerekli  ayrıntıları bildirir. Ardından tedavi süreci başlar.

TÜP BEBEK TEDAVİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde kritik noktalardan birisi de kadın ve erkeğin üzerinde düşen görevleri yerine getirmesidir. Böylece daha kolay sonuç alınabilir. İlk aşamada kadındaki yumurtalık sayısının arttırılması hedeflenir. Yumurtalık sayısının artmasıyla birlikte olgunlaşmış yumurtalarda artış gösterecektir. Böylece olumlu sonuç alma şansı yükselir. Daha sonra ise erkekten alınan canlı sperm hücresi olgunlaşmış yumurtaya enjekte edilir. Enjekte işleminin ardından embriyonun oluşum safhasına geçilir. Fakat bu arada ortalama 2 hafta kadar bir süre geçer. Ardından embriyonun oluşumu görülür. Embriyo transfer işleminin arından hamilelik süreci başlar ve çiftler hayallerini kurdukları çocuklarına kavuşabilir. Uzman doktorlar var olan tüm bu süreci yakından takip eder ve oluşabilecek gelişimleri inceler.

SAMSUN TÜP BEBEK TEDAVİ MERKEZLERİ

Ülkemizin birçok noktasında tüp bebek tedavisi için uygun hizmet veren tedavi merkezleri bulunmaktadır. Samsun’da yaşayan vatandaşların da ziyaret edebileceği birçok tüp bebek tedavisi merkezi bulunmaktadır. İlgili merkezler ziyaret edilerek tüp bebek tedavisi hakkında bilgi alınabilir. Samsun’da bulunan tüp bebek tedavi merkezleri şu şekildedir;

  • Medicana Samsun Hastanesi
  • VM Medical Park Samsun Hastanesi
  • Medibafra Hastanesi
  • Özel Medibafra Hastanesi
  • Özel Büyük Anadolu Çiftlik Hastanesi
  • Ercan Demir Muayenehanesi
  • Şaziye Kundak Muayenehanesi
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Yukarıdaki adresleri ziyaret ederek tüp bebek tedavisi ile ilgili birçok ayrıntı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzman doktorlar ve hemşireler sizlere yardımcı olacaktır.