Tıp Dalında Gebelik Şansını Arttıran Gelişmeler

Tıp dünyasında yaşanan gelişmelerin bazıları gebe kalma problemini de ortadan kaldırıyor. Tüp bebek tedavisi ile çözümlenen konunun var olan gelişmelerle birlikte bir adım daha öteye götürüldüğü gözlemleniyor. Eğer siz de gebe kalma sorunu ile karşı karşıyaysanız ve doğal yöntemler ile bu problemleri aşamıyorsanız tıbbi yardım alarak kısa sürede hayallerinize kavuşabilirsiniz. Tüp bebek tedavisinde yaşanan gelişmelerle birlikte tedavinin başarı oranını daha fazla arttıran unsurlar da dikkat çekmektedir. Ülkemizde de uygulanan ilgili tedavi yöntemi birçok kişinin sağlıklı çocuklara sahip olmasını sağlamıştır. Çiftler ilgili tedavi yöntemi sayesinde sağlıklı çocuklara sahip olmaktadır. Aynı zamanda bu çocukların gelişimi sağlıklı bir şekilde devam etmektedir. Siz de ilgili tedavi seçeneğini kullanabilirsiniz.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde hem kadın hem de erkeğin uzman doktor eşliğinde yapması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Gerektiğinde ilaç takviyesi ile bu uygulamalar sürdürülebilir. Eğer tüp bebek tedavisi ile başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız ilgili uygulamaları periyodik olarak sürdürmelisiniz. Aksi takdirde olumlu sonuç alma şansınız hızla düşer. Siz de tüp bebek tedavisi ile birlikte çocuk sahibi olmak istiyorsanız uzman doktorun taleplerini yerine getirebilirsiniz. Yapılacak çalışmalarda çiftlerin göstereceği çaba başarı oranını doğrudan etkileyen etmendir. Tedavi süreci boyunca hem yaşam şeklinin hem de periyodik olarak kullanılması gereken ilaçların düzenlenmesi gerekir. Bu noktada uzman gözetiminde olmak büyük bir avantajdır.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE BAŞARIYI ARTTIRAN UYGULAMA

Tüp bebek tedavisinde her geçen yıl başarı oranı hızla artmaktadır.  Spermlerin seçimi için IMSI uygulanması yani spermin özel bir mikroskop altında seçilip yumurtanın içine enjekte edilmesi gibi işlemler bunun en güzel örneğidir. Normal şartlarda, mikroenjeksiyon için kullanılan mikroskoplar spermi 400 kat büyütmekte ve sperm seçimi de bu büyütmenin sonucuna göre yapılmaktadır. IMSI tekniği ise spermi 6600 kat büyüterek, spermin morfolojisinin daha iyi değerlendirilmesini ve gebeliği sağlayacak doğru spermin seçilmesine olanak sağlamaktadır. Laboratuvar koşullarında embriyoların sürekli izlenmesi yani ‘embriyoskop’ ile takip edilmesi de tüp bebekte başarıyı artıran önemli faktördür. Siz de bu başarılı tedavi yöntemini deneyerek çocuk sahibi olabilirsiniz.