Trabzon Tüp Bebek Merkezleri ve Tüp Bebek Tedavisi

Doğal yollardan çocuk sahibi olmayı deneyerek olumsuz sonuç alan çiftlerin kullandığı alternatif tedavi yöntemlerinden birisi olan tüp bebek tedavisi son dönemlerde sunduğu başarılı sonuçlar ile dikkat çekiyor. Tüp bebek tedavisi ile birlikte sağlıklı çocuklara sahip olan çiftlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ülkemizde de sağlıklı bir şekilde yapılan uygulamalar ile çiftlerin çocuk sahibi olması sağlanıyor. Eğer siz de çocuk sahibi olma konusunda zorluk yaşıyorsanız en yakın tüp bebek tedavi merkezini ziyaret ederek tüp bebek tedavisi hakkında bilgi alabilir ve gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz. Tüm bu süreç uzman doktor gözetiminde yürütüleceği için herhangi bir sıkıntı yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Tüp bebek tedavisi ile siz de hayallerinize kavuşabilirsiniz.

TÜP BEBEK TEDAVİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde uzman doktor ilk olarak sizden belli başlı testleri uygulamanızı isteyecektir. Daha sonra ise bu testlerin sonucu detaylı bir şekilde incelenecektir. Test sonuçlarına göre tedavi için uygun olup olmadığınız belirlenecek ve eğer tedavi için uygun iseniz gerekli çalışmalar başlatılacaktır. Siz de tedavi için uygun şartlara sahipseniz ilk olarak kadından yumurtalık sayısının arttırılması istenecektir. Kadındaki yumurtalık sayısı doğal yollardan arttırılacağı gibi yumurtlama ilaçları ile de arttırılabilir. Daha sonra erkekten alınan canlı sperm hücresi ile yumurtanın döllenmesi sağlanmaktadır. Yumurta döllendikten sonra tüp bebek tedavisinde sona yaklaşılmış olacak. Embriyonun oluşumu ve gelişimi ise son aşama olacaktır.

TRABZON TÜP BEBEK TEDAVİ MERKEZLERİ

Ülkemizin birçok yerinde tüp bebek tedavisi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde birçok tedavi merkezi bulunuyor. Siz de Trabzon ve çevresinde yaşıyorsanız tüp bebek tedavisi için uygun şartlara sahip olan tedavi merkezlerini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Trabzon’da bulunan tüp bebek tedavi merkezleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Medical Park Trabzon Hastanesi
  • Medical Park Trabzon Karadeniz Hastanesi
  • Rize Özel Şar Hospital
  • Rize Kaçkar Devlet Hastanesi
  • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
  • Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • Süleyman Güven Muayenehanesi
  • Trabzon Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi