Tüp Bebek Denemelerinde Başarı Oranı

Birçok çift çocuk hayali kurarak yeni bir yaşam için ortak adım atmaktadır. Özellikle çiftlerin çocuk sahibi olma isteği evlilik kurumunu anlamlı kılan noktalardan birisidir. Çocuk sahibi olabilmek için sunulan alternatif yöntemlerden birisi olan tüp bebek tedavileri ise çiftlerin hayallerine kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Çiftler çocuk sahibi olmakta güçlük çekiyorsa destek alabilir ve kısa süre içerisinde bebek sahibi olarak hayallerine kavuşabilir. Özellikle tüp bebek tedavisinde genç yaştaki çiftlerin olumlu sonuç aldığını görmek mümkündür. Ancak 40 yaş üzeri çiftler tüp bebek tedavisinde olumsuz sonuçlar alabilir. Tedavi denemeleri sürekli olarak devam edebilir. Tüp bebek tedavilerinde yaş önemli bir unsurdur. Bu nedenle destek alacak kişilerin yaş unsuruna dikkat etmesi gerekir.

TÜP BEBEK DENEME SONUÇLARI

Tüp bebek tedavisinde yapılan denemeler birden fazla olabilir. Bu deneme sonucuna bağlı olarak sürdürülen bir eylemdir. Genel olarak genç yaştaki çiftlerin maksimum 2 veya 3 deneme ile çocuk sahibi olduğu görülmüştür. 40 yaş üzeri çiftlerde ise çocuk sahibi olma oranı düşük olduğu için olumsuz sonuç alındığı ve bu sonucun sürekli olarak tekrar ettiği gözlemlenmiştir. Özellikle 40 yaş üzerinde azosperm ve menopoz gibi kritik konular gündeme geldiği için tüp bebek tedavisinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün olmayabilir. Ancak 40 yaş üzerinde tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olan çiftlerde bulunmaktadır. İlgili durumlar çiftlerin kesin olarak çocuk sahibi olmayacağı anlamına gelmez.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE BAŞARI ORANI

Tüp bebek tedavileri başarı oranı en yüksek olan tedavi çeşitlerinden birisidir. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan bu yöntem birçok çiftin çocuk sahibi olmasını sağlamış ve kısa sürede sonuç vermiştir. Siz de tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız uzman doktorlardan destek alarak problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Tüp bebek tedavisi için uygun şartlar oluşturulduktan sonra gerekli uygulamalar yapılır. Ülkemizdeki başarı oranı ise %70-%80 seviyelerindedir. Başarı oranı yüksek olan tedavi seçeneğinin ilk denemede veya birkaç deneme sonrasında olumlu sonuç verdiğini görmekte mümkündür. Tüp bebek tedavilerinde yapılan denemelerin miktarı değil çiftlerin bu konudaki kararlılığı başarı oranını etkileyen unsurlardan birisidir.