Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilmeli?

IVF tedavisini tercih ettiyseniz, ilk adım sizin için en uygun olan IVF merkezini seçmektir. Doğrudan tedavinin merkezi başarı oranını etkiler. Aradığınız merkezlerde birçok faktör aynı olabilir. Örneğin, doktor veya gebelik oranlarının sayısı, teknik ekipman birbirine yakın görülebilir. Bununla birlikte, bu faktörlerin yüksek oranlarda olması tek başına Tüp Bebek Merkezi  gerçekten başarılı dememiz anlamına gelmez.


Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilmeli

Birçok tüp bebek merkezi genç hastaları hemen kabul eder ve merkezin başarı oranını yüksek tutmak için yaşlı hastaları reddeder. Bu tür yanlış anlamaları önlemek için tedaviden önce merkezin dikkatlice seçilmesi ve acele edilmemesi gerekmektedir. İyi bir merkez, size hem zaman hem de para kazandırabilir. En uygun tüp bebek merkezini nasıl seçerim?

İşte cevap:

Her şeyden önce, en temel soruları sormalı ve farklı kaynaklardan tüp bebeklerin seçimini araştırmalıyız. Dikkate almamız gereken beş soru şu şekildedir:

  • Operasyonda ne kadar süre var?
  • Hastalar tarafından ne kadar tercih edilmiş?
  • Bu merkezlerde hamile kalma olasılığı ne kadardır?
  • Hangi başarı yüzdesi tedavilerin sonucudur?
  • Bir merkeze başvuran çiftler dürüstçe bilgilendirilecek mi?

IVF tedavisinin en önemli nedeni sağlıklı bir doğum ve sağlıklı bir bebeğe sahip olmaktır. Bu tür doğumlar hastanın yaşına ve hastaya göre değişir. 35 yaşın altındaki kadınlar 35 ve 40 yaş üzeri kadınlardan daha yüksek başarı oranına sahiptir. 35 yaşın altındaki kadınlar için% 50-% 60 başarı oranı beklenmektedir. IVF tedavisi çok zorlu bir tedavi olduğundan, doktor hastaya anlaşılır bir şekilde hitap etmeli ve psikolojik destek sağlanmalıdır. Psikolojik destek, hastanın en önemli unsurlarından biridir.