Tüp Bebek Merkezi Önemi

Bir IVF merkezi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

İnfertilite ile mücadele eden çiftler genellikle zor zamanlar geçirir. Umut ve başarısızlıkla uzun süre beklemekte olan çiftleren uygun olanı tek tek yapmaktadır. Bu uzun süreli çaba, çiftlerin ruh hallerini ve ilişkilerini bozabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca tüp bebek merkezine de en hızlı yoldan karar vermek önemlidir.

IVF merkezi

Günümüzde hemen her köşede bir tüp bebek merkezi görmek mümkün. Konuşulmamasına rağmen infertiliteartan bir gerçeğimiz. Türkiye’deki her 100 çiftin yaklaşık 1’i bu sorunla mücadele ediyor. Sayı arttıkça, seri üretim konseptine hizmet eden in vitrofertilizasyon merkezlerinin sayısı da artmaktadır.

Tüp bebek çok pahalı bir uygulamadır. Ancak çiftler, bebeğin istekleri nedeniyle gözlerini kırpmadan onbinlercelira ödeyebilmektedir. Boşa harcanan parayı bebeğinizin getirdiği şansla karşılaştırmak imkansızdır, ancak yüksek oranı büyüklüğü kişiyi şaşırtabilir. Bunun için ödeme yapmaya hazır olduğunuzda, doğru ve güvenli hizmet merkezi seçmelisiniz.

IVF merkezi

Hamilelik, IVF Merkezlerinin Başarısını Kanıtlıyor Mu?

IVF merkezlerinizin başarısı, başarılı hamilelik sağlanması anlamına gelir. Ancak bu, IVF merkezinin başarısının, gebeliğin tek ölçüsü olduğu anlamına gelmez. Her şeyden önce, bebeğin sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bu noktada Tüp Bebek Merkezinin deneyimi, kullandıkları cihazların kalitesi ve sundukları diğer hizmetler etkili olacaktır.

İn vitro bebek merkezindeki deneyim çoğu durumda çok önemli olabilir. Bildiğiniz gibi infertilitenin nedenleri farklıdır. Diğer infertilite tedavileri, çiftlerin geçmişi, yaş ve sağlık durumu IVF yönteminin tanımlanması ve işlenmesi için önemlidir. Burada uzmanlar ve takım arkadaşları ön plana çıkar. Örneğin, çiftler farklı yaş gruplarına göre ayrılır; Bu doğrultuda çeşitli yöntemler tercih edilir. Bu gruplar 35 yaşın altında, 35 ila 40 yaşları arasında ve 40 yaşın üzerinde olmak üzere 3 kola ayrılır. 35 yaşın altındaki çiftlerin gebe kalma olasılığı daha fazla iken ve farklı yöntemler kullanılırken, diğer yöntemler 40 yaşın üstündeki geç gebeliklerde değerlendirilmektedir.