Tüp Bebek Merkezi Seçimi

Çocuk sahibi olamayan ya da kısırlık sorunu çeken çiftler için en önemli ve başarılı tedavi yöntemi, bildiğimiz gibi in vitrofertilizasyondur. Bu tedavi için ailelerin yüksek talepleri de, birçok şehirde düzinelerce tüp bebek açmasına ve hastalara hizmet etmelerine izin vermektedir. Bununla birlikte, doğru merkezi seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörler de vardır; çünkü her merkezin başarı oranları ve deneyimleri bazı açılardan farklılık gösterir.

Tüp Bebek Merkezi

Tabi ki tek başına tüp bebek başarı oranı önemli bir kriter değildir, IVF merkezindeki tüm başarılar hasta oranı açısından çok yüksek değildir, bu merkezdeki gebe çiftlerin başarı oranı tedavide belirlenir. Fiyat konusuna bunun için çok takılmamak gerekir. Aslında tüp bebek tedavisi masraflı bir uygulamadır. Çok düşük oranlarda fiyat veren merkezlerden uzak kalınması tavsiye edilir.

Ayrıca, uyguladığınız Tüp Bebek Merkezinin deneyimi ve uzmanları önemlidir. Doktorlar pek çok farklı durum ve tedavi uyguladıkları için, tek tek görüşme yapmak ve en çok hangi uygulama başarıyı sağlayacak ve sizin içinize sinecek ise o merkezi ve doktoru seçmelisiniz.

Tüp Bebek Merkezi

Dediğimiz gibi, sağlıklı bebeklerin doğmasına yol açan merkezler sadece hamilelik için değil, gelecekteki problemler için de değerlidir. Sadece doğumun gerçekleşmesine değil, aynı zamanda annenin ve bebeğin sağlığını da düşünen merkezler önerilmektedir. Sadece bebek sahibi olmaya odaklanmak yerine, anne ve baba için psikolojik destek ve diğer hasta merkezli hizmetler göz önünde bulundurulmalıdır