Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları Neden Pahalıdır?

Doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin kullandığı tedavi yöntemlerinden birisi olarak ön plana çıkan tüp bebek tedavisi fiyat politikası bakımından eleştirilmektedir. Ancak başarı oranı yüksek olan bu tedavi yönteminde fiyat politikasını belirleyen unsurlar çok önemlidir. Kullanılan materyaller ve tıbbi imkanların belirli bir maddi karşılığı bulunmaktadır. Tüm bu karşılık en uygun şekilde tedavi olacak çiftlere yansıtılır. Ancak son dönemlerde artış gören tüp bebek tedavisi fiyatlarında gerekli düzenlemenin yapılması bekleniyor. Çiftlerin zorluk yaşadığı ödeme planlarında her ne kadar kolaylık sağlansa da tüp bebek fiyatları büyük bir sorun olarak görülüyor. Tedavi ücretlerinin düşürülmesi ile ilgili beklentinin her geçen gün arttığı ise gözlemlenen bir diğer durumdur.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde erkek ve kadının üzerine düşen bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Bu sorumluluklar tedavi sürecini doğrudan etkiler. Bu nedenle çiftlerin başarılı bir tedavi sonucu alabilmesi ilgili aşamalara özen göstermesine de bağlıdır. İlk olarak kadındaki yumurtalık sayısının arttırılması hedeflenir. Uzman doktor bunun için ne yapılması gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlatır. Gerekiyorsa yumurtalık ilaçları takviyesi yapılarak yumurtalık sayısının arttırılması amaçlanır. Daha sonra ise erkekteki canlı sperm hücreleri ile yumurtanın döllenmesi aşamasına geçilir. Yumurta döllendikten sonra embriyonun oluşum safhasına geçilir. Embriyo oluştuktan sonra gelişimi için belirli bir süre beklenilir ve tedavinin sonuna yaklaşılır. Böylece çocuk sahibi olmak için kritik bir süreç geride bırakılmış olunur.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE FİYATI BELİRLEYEN ETMENLER

Tüp bebek tedavisinin fiyatını belirleyen belli başlı etmenler bulunmaktadır. Tüp bebek işlemlerimde kullanılan özel malzemeler ve tedavi öncesi ön hazırlık yapan hormon ilaçları ve iğneleri ile, tüp bebek labaratuvarında kullanılan malzemelerin hepsi yurt dışından alınmaktadır. Döviz ile yurt dışından ithal edilen bu ürünlerin kesinikle doğru üreticilerden temin edilmesi gereklidir. Bu konuda yine ucuza kaçmak isteyen kişiler ve kuruluşlar maalesef kalitesiz, üreticisi belli olmayan, yasa dışı ürünleri almaktadır. Eğer tüp bebek tedavisi yaptırmak istiyorsanız alanında başarılı olmuş tüp bebek tedavi merkezlerini ziyaret etmeniz ve masraftan kaçınmamanız gereklidir. Böylece başarılı sonuç alabilirsiniz.