Tüp Bebek Tedavisi Öncesinde Diyet Uygulanması

Doğal yollardan yapılan çalışmalar ile olumsuz sonuç alan çiftlerin çocuk sahibi olmak için denediği en etkili yol tüp bebek tedavisidir. Ülkemizde de başarılı sonuçlar sunan tüp bebek tedavisinin birçok çiftin olumlu sonuç almasına yardımcı olduğu görülmüştür. Tüp bebek tedavisi ile sağlıklı bir çocuğa sahip olmak mümkündür. Ancak bireylerin tedavi için uygun koşullara sahip olması gerekir. Çiftler tedavi için gerekli olan koşullar konusunda yeteri düzeyde bilgi sahibi değildir. Tüp bebek tedavisi olmak isteyen çiftlerin yeteri oranda bilgi sahibi olmaması nedeniyle uzman doktorlara gidilmesi önerilir. Bu konuda yapılan öneriler ile birçok çift en yakında tedavi merkezine uğrayarak tedavi yöntemi ile ilgili bilgi almıştır. Tüp bebek tedavisi için uygun olup olmadığını öğrenen çiftler bu noktadan sonra kendisine bir yol çizmektedir.

TÜP BEBEK TEDAVİ AŞAMASI

Tüp bebek tedavisi olabilecek durumda olan çiftler yapılan testlerin ardından tedavi için hazırlanır. Çiftlerin tedavi için hazırlanması aşamasında kadındaki yumurtalık sayısının arttırılması ve erkekten canlı sperm hücresi alınması gerekir. Bu noktada uzman doktorlar gerekli olan çalışmaları başarılı bir şekilde yürütür. Uzman doktorların yaptığı çalışmalar ile kısa sürede başarılı sonuç aldığı gözlemlenmiştir. Uzman doktorlar ilgili tedavi sürecinde yapılan uygulamaları steril ortamda sürdürür. Böylece sağlık koşulları sağlanmış olacaktır. Siz de tüp bebek tedavisinde olumlu sonuç almak istiyorsanız uzman doktor ile eş zamanlı çalışma yürüterek başarıya ulaşabilirsiniz.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ ÖNCESİ SÜREÇ

Tüp bebek tedavisinin öncesinde de çiftleri bekleyen kritik bir süreç bulunmaktadır. Özellikle bu süreç ile ilgili birçok uyarı yapılmıştır. Kadın ve erkeğin tedavi öncesi diyet yapıp yapmaması konusunda akıllarda oluşan soru işaretleri bulunur. Bazı çalışmalar özellikle gebelik planlamasına geçildiği dönemde (prekonsepsiyonel dönem) Akdeniz tipi diyet (yüksek oranda bitkisel yağlar, sebzeler, balık ve baklagiller ve hafif atıştırmalıklar) ile beslenen hastalarda tüp bebek başarı oranlarının artığını göstermektedir. Akdeniz diyetindeki bitkisel kaynaklı az doymuş yağlar, yüksek folik asit ve B6 vitamini bu beslenme şeklinin üstünlüğünde belirtilen temel içeriktir. Siz de diyet konusunda uzman doktorunuzla bir çalışma yürütebilirsiniz.