Tüp Bebek Tedavisi Yaptırmak İçin En Uygun Yöntem

Doğal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin yaptırabileceği en uygun tedavi tüp bebek tedavi uygulamalarıdır. Bu uygulamalar sayesinde kişilerin çocuk sahibi olması mümkündür. Her ne kadar içerisinde bazı riskleri barındırsa da tüp bebek tedavisi başarı oranı yüksek olan tedavi gruplarından birisidir. Ülkemizde de uygulanan ilgili tedavi seçeneği ile birçok çift çocuk sahibi olmuştur. Aynı zamanda bu çocukların büyümesi ve gelişimi son derece sağlıklı bir şekilde devam etmiştir. Bu nedenle tüp bebek tedavisi gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Kişiler en yakın tüp bebek tedavi merkezini veya kadın doğum hastanelerini ziyaret ederek bilgi alabilir ve tedavi sürecine geçebilir. Bu süreçte eşiniz ile uyumlu bir çalışma göstermelisiniz. Aksi takdirde süreç sandığınız kadar kolay işlemez.

TÜP BEBEK TEDAVİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavilerinde bazı aşamalar bulunmaktadır. Tedavi aşamaları erkek ve kadının üzerine düşen sorumlulukları da kapsar. Örneğin kadının yumurtalıklarının arttırılması ilk hedefler arasında yer alır. Bunu doktorun tavsiyesi ile yapamayan kadınların yumurtalık arttırma ilaçları kullanabildiği gözlemlenmiştir. Bu süreçte eşinize destek olarak ilaçları periyodik bir şekilde kullanmasına yardımcı olabilirsiniz. Böylece olgunlaşmış yumurtalık sayısı artacak ve gebe kalma şansı da hızla artış gösterecektir. Olgunlaşmış yumurtaların canlı sperm hücresi ile döllenmesi aşamasının ardından ise embriyonun oluşumu gerçekleşecek. Embriyo oluştuktan sonra uzman hekim bir süre gelişim gösteren embriyoyu izleyecektir. Ardından belirli bir süre sonra istenilen sonuç alınacaktır.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ SONRASI

Tüp bebek tedavisinin ardından bazı çiftler olumlu sonuç alırken bazıları ise olumsuz sonuç alabilir. Tedavi tekrar denenebilir. Ancak tekrar eden tedavilerde de çeşitli şartlara bağlı olarak olumsuz sonuç alındığı gözlemlenebilir. Tüp bebek tedavisi ile olumsuz sonuç alan çiftlerin farklı tedavi seçenekleri ile çocuk sahibi olabilme ihtimali düşüktür. Ayrıca yaş faktörünün de önemli olduğu tüp bebek tedavisinde 35 yaş ve üstü kişilerin çocuk sahibi olma şansı oldukça azdır. Ancak tedavi sonucunda olumlu tablo ile karşılaşan çiftlerin bebeğin gelişimi sırasında dikkatli olması gerekir. Çünkü tüp bebek tedavisinde, normal gebelik dönemine oranla daha fazla düşük görülmektedir. Bu nedenle anne adaylarının dikkatli olması gerekir.