Tüp Bebek Tedavisinde Başarılı Olmanın Sırrı

Doğal yollardan yapılan çalışmalar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin kullandığı ideal tedavi yöntemlerinden birisi olan tüp bebek tedavisi son derece başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Eğer siz de tüp bebek tedavisi ile başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız tedavi süresince dikkatli olmalısınız. Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuç elde edilmesini sağlayan bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar tedavi süresi boyunca kritik değerleri içerisinde barındırır. Özellikle çiftlerin birbirine destek olması önemli bir kriterdir. Çiftler birbirini anladığı müddetçe tedavi daha kolay olacaktır. Aynı zamanda yapılan işlemlerde yaşanan stres ve olumlu sonuç alamama endişesi yüksek oranda ortadan kalkacaktır. Siz de bu süreçte eşinize destek olarak önemli oranda yol kat edilmesini sağlayabilirsiniz.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde çeşitli aşamalar bulunmaktadır. Tedavi aşamaları ilk olarak kadının yumurtalık sayısını arttırması ile başlar. Eğer tedavi için uygun şartları sağlıyorsanız yumurtalık sayınızın arttırılması için çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Yumurtalık sayısı döngü sırasında artmıyorsa yumurtalık ilaçları kullanılabilir. Bu noktadan sonra erkekten alınan canlı sperm hücresi ile döllenme aşaması gerçekleştirilir. Döllenme işleminin ardından embriyo oluşumu ve embriyo transferi aşamasına geçilir ve tüp bebek tedavisinde tıbbi imkanlar ile yapılan tedavi süreci sona erer. Kişi bu noktadan sonra doktor gözetiminde olmalıdır. Doktor gözetiminde sürdüreceğiniz tedavi sonrası süreçte herhangi bir problem olması durumunda anında müdahale yapılabilir.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE BAŞARININ SIRRI

Tüp bebek tedavisinde başarıyı arttıran bazı etmenler bulunmaktadır. Bu süreçte baba adayına da büyük görev düşmektedir. Anne adayı ile arasındaki iletişimi her zamankinden daha sıkı tutmalı, ona her konuda destek olmalıdır. Tedavi sürecinin olumsuz sonuçlanacağı endişesi bir kenara bırakılmalı ve tekrar denenebileceği unutulmamalıdır. Tüp bebek tedavi yöntemini doğal bir gebelik süreci olarak kabul etmek gerekir. Çünkü bu yöntemle gebe kalanlar kadınlar da normal bir hamilelik dönemi geçirir. Beslenmeye dikkat etmek tüp bebek tedavi sürecini olumlu etkilemektedir. Doktorun beslenme konusunda önerileri mutlaka dikkate alınmalıdır. Bunun yanı sıra uzman bir diyetisyen ile görüşülüp detaylı bir beslenme planı yapılabilir. Mümkün olduğu kadar da fast food ve abur cubur olarak adlandırılan besinler yerine daha taze, organik besinler tüketilmesi gerekir.