Tüp Bebek Tedavisinde Çocuk Sahibi Olabilme Şansını Arttıran Unsurlar

Tüp bebek tedavisinde çocuk sahibi olabilmek için çiftlerin büyük bir gayret sarf etmesi gerekir. İlgili konuda tüp bebek tedavi uzmanı veya uzman doktorlar çeşitli uyarılarda bulunmaktadır. Özellikle çiftlerin birbirine destek olması gerektiği bu süreçte tedaviyi olumlu yönde etkileyecek birçok unsur bulunmaktadır. Eğer siz de tüp bebek tedavisine başvuruyorsanız bazı uygulamaları yaparak ilgili süreci kolaylaştırabilirsiniz. İlk olarak tedavi merkezine giderek tedavi hakkında geniş çaplı bilgi almalısınız. Bu yöntemle birlikte kafanızdaki birçok soru işareti gidecek ve tedavi süresi boyunca endişeli bir bekleyişten uzak durmuş olacaksınız. Uzmanlar bu konuda uyarı yapıyor olsa bile birçok çift tüp bebek tedavi yöntemi ile ilgili kuşku duymaktadır.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde uygun şartlara sahip olan çiftlerin bazı çalışmalarda uzman doktor ile eş zamanlı olarak hareket etmesi gerekir. Böylece kısa süre içerisinde olumlu sonuç almak mümkün olabilir. Çiftleri bu gibi konularda duyarlı olması en önemli noktalardan birisidir. İlk aşamada kadındaki yumurtalık sayısının ilaç takviyesi ile arttırılması hedeflenir. Daha sonraki aşamalarda ise yumurtalık sayısı artan kadına erkekten alınan canlı sperm hücresi enjekte edilir. Tüm bu işlemle steril ortamlarda yapıldığı için kişilerin endişe duymasına gerek yoktur. Son aşamada ise embriyo oluşumu beklenir. Embriyo oluşumu sağlandığı takdirde düzenli aralıklara uzman doktor ziyaret edilmeli ve embriyonun gelişimi yakından izlenmelidir.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE BAŞARIYI ARTTIRAN UNSURLAR

Tüp bebek tedavisinde başarıyı arttıran birçok uygulama bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisine başlayacak çiftlerin dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Öncelikle tedaviye başlamadan en az 3 ay önce sigara ve alkol kullanımı bırakılması gerekmektedir. Hem anne hem de baba adayının sağlıklı bir beslenme planı uygulaması gerekmektedir. Özellikle de anne adayı beslenmesine çok dikkat etmelidir. Sağlıklı beslenme, kaliteli uyku, stres ile baş edebilme, ideal kiloda olma, sigara içmeme gibi özellikler genel olarak hem anne hem de baba adayı için başarı şansını etkileyen faktörlerden birisidir. Tüp bebek tedavisine başlayacak çiftler bunlara dikkat ederlerse tüp bebek tedavisinde yüksek başarılar sağlanır.