Tüp Bebek Tedavisinde Düşük Riski Var Mı?

Tüp bebek tedavisi ile ilgili olarak merak edilen birçok soru bulunmaktadır. İlgili tedavi yöntemine başvuran çiftlerin merak ettiği sorular uzman doktorlar tarafından yanıtlanır. Aynı zamanda çiftlere tedavi süreci ile ilgili olarak detaylı bilgi verilir. Tüp bebek tedavisi ile ilgili olarak merak edilen birçok sorunun varlığı yeterli oranda bilgi verilmemesidir. Günümüzde birçok sağlık problemine dair detaylı bilgi bulmak mümkündür. Ancak tüp bebek tedavisinde durum bundan daha farklıdır. Çevrede yeterli düzeyde bilgi veya muhatap bulmak biraz daha zordur. Bu nedenle kişiler en yakın tedavi merkezini ziyaret ederek bilgi talep etmektedir. İnternet ortamında bulunan bilgiler ise kişiler için yeterli düzeyde değildir.

TÜP BEBEK TEDAVİ AŞAMALARI

Tüp bebek tedavisinde birçok aşama bulunur. Bunlar uman doktorun belirlediği aşamalar olmakla birlikte çiftler ile birlikte eş zamanlı olarak uygulanabilir. Tüp bebek tedavisinde çiftlerin yapacağı işlemlerde oldukça önemlidir. En başta çiftlerin birbirine destek olması gerekir. Aksi takdirde verimli sonuç almak mümkün değildir. Tedavi olacak olan çiftlerin en başta birbirini anlaması ve birbirine destek olması önerilir. Daha sonra ise uzman doktorun verdiği görevler yerine getirilmelidir. Örneği kadının yumurtalık sayısını arttırması için yumurtalık ilaçları kullanması ve erkekten canlı sperm hücresi alınması gibi görevler önemli maddelerdir. Tüm bu işlemler sağlıklı bir şekilde yerine getirildiği takdirde kişilerin çocuk sahibi olma oranı da artış gösterecektir. Tüp bebek tedavisinin var olan tüm aşamaları çiftlerinde çabasına bağlıdır.

DÜŞÜK RİSKİ VAR MI?

Tüp bebek tedavisi ile ilgili en çok merak edilen ve yöneltilen soru düşük riski ile alakalıdır. Normal doğumda da tüp bebek tedavisi ile yapılan doğumda da düşük riski bulunur. Tüp bebek tedavisi ile elde edilen gebeliklerde düşük riski, normal yolla kalınan gebeliklerden çok az daha yüksektir. Bunun nedeni tedaviden değil, gebe kalamamaya neden olan problemin kendisinden kaynaklanmaktadır. Tüp bebek tedavisi yaptıracak olan çiftlerin bu önemli konuda bilgi sahibi olması gerekir. Tüp bebek tedavisi olmak için başvurduğunuzda doğal yollardan çocuk sahibi olmanızı engelleyecek durumlar düşüğe doğrudan etki eder.